Молитвы от поношений и непонимания


Псалом 53

Аудио:
0:42

 

Бо́же, во и́мя твое́ спаси́ мя и в си́ле твое́й суди́ ми. Бо́же, услы́ши моли́тву мою́, внуши́ глаго́лы у́ст мои́х: я́ко чу́ждии воста́ша на мя́, и кре́пцыи взыска́ша ду́шу мою́, и не предложи́ша Бо́га пред собо́ю. Се́ бо, Бо́г помога́ет ми́, и Госпо́дь засту́пник души́ мое́й: отврати́т зла́я враго́м мои́м: и́стиною твое́ю потреби́ и́х. Во́лею пожру́ тебе́, испове́мся и́мени твоему́, Го́споди, я́ко благо: я́ко от вся́кия печа́ли изба́вил мя́ еси́, и на враги́ моя́ воззре́ о́ко мое́.

Перевод: Боже! именем Твоим спаси меня, и силою Твоею суди меня. Боже! услышь молитву мою, внемли словам уст моих, ибо чужие восстали на меня, и сильные ищут души моей; они не имеют Бога пред собою. Вот, Бог помощник мой; Господь подкрепляет душу мою. Он воздаст за зло врагам моим; истиною Твоею истреби их. Я усердно принесу Тебе жертву, прославлю имя Твое, Господи, ибо оно благо, ибо Ты избавил меня от всех бед, и на врагов моих смотрело око мое.*

Молитва

Аудио:
1:46

 

Ве́чный Бо́же и О́тче! Да́руй мне Твоего́ Ду́ха си́лы, да укрепи́т Он меня́ в не́мощи мое́й, да утверди́т и соде́лает непоколеби́мым, да́бы ни скорбь, ни гоне́ние, ни нагота́ не отлуча́ли меня́ от любви́ Твое́й, но да́бы я все преодолева́л ра́ди Возлюби́вшаго меня́. Да́руй, да во всем явля́ю себя́, как служи́тель Христо́в, с вели́ким терпе́нием в бе́дствиях, в ну́ждах, в те́сных обстоя́тельствах, в ра́нах, в темни́цах, в труда́х, в бде́ниях, в поста́х, с чистото́ю, с ве́дением, с долготерпе́нием, с доброто́ю, с Ду́хом Святы́м, с нелицеме́рною любо́вию, со сло́вом и́стины, с си́лою Бо́жиею; да после́дую Ему́ в че́сти и безче́стии, среди́ порица́ний и похва́л; охо́тно с Ним и ра́ди и́мени Его́ допуска́я здесь руга́ться над собо́ю, и́бо Он, е́сли пребу́ду ве́рен до сме́рти, увенча́ет меня́ венцо́м жи́зни. Ами́нь.


* Синодальный перевод.

Комментировать

«Азбука молитвы»
в Telegram.
t.me/azprayer